naturalios odos gaminiu prieziura


Natūrali oda ar kailiai, iš kurių pasiūti drabužiai, paprastai nebūna idealiai vienodi. Odoje gali matytis vabzdžių įkandimai ar kitų randų žymės, nevienodas odos raštas (merėja). Gali skirtis ir odos storis bei minkštumas.

Dėvint odinius ar kailinius drabužius, gaminio paviršius gali nusitrinti. Paprastai greičiausiai nusidėvi vietos aplink kišenes, prie užsegimų, rankogaliai, apykaklių lenkimo vietos. Natūrali oda ir kailis turi tam tikras atsparumo mechaniniam poveikiui ir plauko slinkimui ribas – tai priklauso nuo gyvūnų fiziologijos. Atspariausias aplinkos ir mechaniniam poveikiui yra avies, audinės, mažiau atsparus – ožiuko, triušio, šinšilos kailis.

Šviesiomis spalvomis dažyti odiniai drabužiai siuvami iš aukštos kokybės odos ar kailio žaliavos, kuri yra plona, minkšta ir lengva, prisitaiko prie kūno, suteikia komforto juos dėvint. Plonos odos ar kailio drabužiams reikia daugiau dėmesio ir priežiūros.

Natūrali oda arba kailis, dažytas ryškiomis ar tamsiomis spalvomis, pradėjus dėvėti gali nežymiai apdažyti besiliečiančius šviesios spalvos drabužius ar kitus daiktus. Odos paviršius būna ne tik dažytas (ilgalaikis spalvos suteikimo būdas), bet ir padengtas laku ir kitomis dažančiomis medžiagomis. Taip odos paviršiui suteikiamas blizgesio ar kitoks efektas. Toks paviršinis spalvos blizgesio efektas nėra ilgalaikis ir dėl mechaninio poveikio gali nusitrinti. Plona ir minkšta oda, iš kurios siuvami lengvi drabužiai, gali glamžytis, ypač jeigu netvarkingai sulankstomi arba suspaudžiami.

Įsigydami odinius ar kailinius drabužius susipažinkite su gamintojo pateiktomis priežiūros rekomendacijomis ir šia informacija:
Drabužius dėvėkite ir valykite pagal nurodymus, pateiktus prie gaminio.
Saugokite odinius drabužius nuo lietaus ir drėgmės. Dėl drėgmės poveikio odiniai drabužiai gali prarasti savo formą.
Nedžiovinkite odinių drabužių arti radiatorių ar kitų šilumos šaltinių.
Sušlapusius odinius drabužius džiovinkite kambario temperatūroje ištiesus arba ant pakabos.
Norėdami geriau apsaugoti odinius drabužius nuo drėgmės, saulės ir šviesos poveikio, impregnuokite odą tam skirtomis priemonėmis.

                                                         Daivos artele kontaktai