Bėgant laikui rankinių ir kuprinių asortimentas didėja. Galime rinktis tarp skirtingų medžiagų, spalvų ar formų gaminių. Tarp įvairios gausybės, dažniausiai pasimetame, sunkiai išsirenkame tą vienintelę, kuria džiaugsimės, nešiosime ir derinsime prie įvairaus garderobo. Taigi, kaip ją išsirinkti?

Daiva Art prekės ženklas
Kūrėja Daiva ir “Daiva Art” natūralios odos kuprinė

Pirmiausia, svarbu įvertinti kokiems tikslams rankinė bus naudojama. Ar ją naudosite praktiškai, kasdienai – nešiosite knygas, dokumentus ar kitus daiktus, ar tai bus rankinė – suteikianti individualumo ir išskirtinumo jūsų įvaizdžiui.

Tipas. Renkantis rankinės arba kuprinės tipą, svarbu atsižvelgti į jau anksčiau minėtą sakinį – įvertinti kokiems tikslams bus naudojamas gaminys. Rankinių ir kuprinių tipų yra įvairių: kasdienės, sportiškos, elegantiškos, prabangios. Kasdienės yra pritaikytos darbui ir mokslams, jos talpios, todėl galima nešiotis nemažai daiktų, knygų ar dokumentų. Sportiškos taip pat pritaikytos kasdieniams reikalams, galima naudoti kaip sportinę ar kelioninę rankinę. Elegantiškos pritaikytos derinti prie puošnios ar klasikinės aprangos, keliaujant į šventę, einant vakarieniauti ar į susitikimus su draugais. Prabangios rankinės dažniausiai dekoruotos natūraliu kailiu ar Swarovski kristalais, kurie suteikia išskirtinumo ir prabangos prieskonio. Taip pat, galite pasirinkti rankinę/kuprinę, kuri yra geriausias variantas, norinčioms turėti tą aukso viduriuką, kuris atitiks abu gaminius vienu metu  – rankenos persisega taip, kaip norisi jums. Be to, svarbu paminėti ir kuprines, kurios tinka nešioti tiek prie kasdienės aprangos, tiek prie kostiumo, todėl išsirinkite tokią, kuri stilingai derės įvairiose kombinacijose.

Dydis. Svarstant apie rankinės ar kuprinės dydį, svarbu nuspręsti kiek ir ką dėsite. Rankinių/kuprinių dydžiai: didelės, vidutinės, mažos, mini. Didelėse rankinėse ar kuprinėse dažniausiai rasite papildomų skyrių ar kišenių, ten sutalpinsite daugiau daiktų. Vidutinių dydžių gaminiai naudojami dažniausiai, kadangi juose telpa svarbiausi daiktai, tokie kaip knygos dokumentai, kompiuteris ar kt. Mažose rankinėse dažniausiai sutalpinsite nedaug daiktų, tai bus patys svarbiausi, kurių jums prireiks dienos eigoje. Mini rankinėse ar kuprinėse dažniausiai telpa tik piniginė, telefonas ir keli maži daiktai, tokie kaip raktai, lūpdažiai ar kt.

Medžiaga. „Daiva Art“ naudoja tik natūralią itališką, ispanišką, lietuvišką aukščiausios kokybės odą. Paprasta natūrali oda – dengta laku, ji gali būti blizgi arba labai blizgi. „Crazy Horse“ oda – tai labai natūrali oda, matinė, kuri braižosi, ant jos galima piešti. Šios odos paviršius nedengtas specialiomis medžiagomis ir dervomis, kurios apsaugo paviršių nuo braižymosi. Joje gali būti vabzdžių įkandimų, mažų randelių ar raukšlių. Tai produktas, kuris atspindi gyvūno odos ypatybes, tokie nelygumai ir žymės nėra laikomi natūralios odos trūkumais. Naudojama įvairaus išdirbimo oda: stora, plona, vidutinė.

Spalva. Dažniausiai pirkėjai pasirenka klasikinę juodą spalvą, tačiau spalvų asortimentas yra kur kas platesnis. Svarbu išsirinkti spalvą, kuri jums patinka, kurią galėsite derinti prie įvairaus garderobo. Pavasarį/vasarą dažniausiai pasirenkamos ryškesnės, gyvybingesnės arba pastelinės spalvos, o rudenį/žiemą – tamsesnės arba juoda.

Kaina. Svarbu įvertinti, jog rankų darbo, natūralios odos rankinė ar kuprinė kainuos daugiau nei ECO odos gaminys. Jei norite turėti ilgaamžišką, stilingą ir patvarų gaminį, rinkitės natūralios odos – tai investicija į aksesuarą, kuris lydės jus ilgus metus ir tarnaus jums kasdieninėje veikloje. „Daiva Art“ vyrauja įvairios kainos, todėl reikėtų įsivertinti kokią sumą galite išleisti. Geriausias variantas būtų vertinti kokybės, funkcionalumo ir kainos santykį.

Taip pat, renkantis rankinę ar kuprinę galima atsižvelgti į figūros tipą:

 

  • Smėlio laikrodžio figūros tipo savininkėms tinka įvairios formos, todėl pasirinkimas yra labai platus, tačiau norint sukurti griežtą įvaizdį, vertėtų rinktis griežtų formų rankines ar kuprines, o laisvalaikiui – apvalesnių formų aksesuarus.
  • Kriaušės (trikampio) figūros tipo moterims rekomenduojama rinktis trumpesnes rankenas, svarbu, jog rankinė nebūtų ilga. Geriausia, jog rankinė būtų po pažastimi.
  • Apskritimo (obuolio) savininkėms geriausia rinktis griežtesnių formų, ilgomis rankenomis rankines arba delnines.
  • Apversto trikampio – rankinės per petį, ar rankinės, kurios nešamos rankoje geriausias pasirinkimas.
  • Stačiakampio figūros tipui rekomenduojamos didelės apimties, minkštos odinės rankinės, gali būti ir dekoruotos kutais, kniedėmis ir kt.

Tačiau, tai tik rekomendacijos ir patarimai! Svarbiausia, jog išsirinksite sau labiausiai patinkančią rankinę ar kuprinę, o su ja jausitės patogiai bei gražia kiekvieną dieną ar keliaujant į susitikimus.